"Podczas spektaklu ciało aktora mima staje się zwierciadłem myśli i przeżyć emocjonalnych (...)"
Stefan Niedziałkowski
 
 
 
 
wersja polska english version
 
 


Szanowni Państwo,

Niniejsza strona stanowi główne źródło informacji na temat mojej pracy twórczej, która obecnie skupia się głównie na działalności Studia Mimów.

Na niniejszej stronie znajdziecie Państwo również informacje poświęcone mojemu najnowszemu przedsięwzięciu - Międzynarodowym Warsztatom Teatru Sztuki Mimu - SILENCE OF THE BODY/MILCZĄCE CIAŁO. Pierwsza edycja tego przedsięwzięcia odbyła się na przełomie maja i czerwca 2009 roku. W ubiegłym roku, w dniu 16 grudnia 2018, w ramach 9. edycji "Silence of the Body/Milczące Ciało" odbyła się premiera najnowszego spektaklu Teatru Sztuki Mimu pt. "Efemeryczne Istnienia" w reżyserii Stefana Niedziałkowskiego, prezentacja JIDAI (artysty Japonii) oraz projekcja filmu "Kreator" w reżyserii Andrzeja Michałowskiego. Najbliższa edycja "Silence of the Body/Milczące Ciało" już 1 czerwca 2019. Wtedy również odbędzie się 55-lecie mojej pracy artystycznej. Więcej na temat tego przedsięwzięcia możecie Państwo przeczytać w zakładce MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY.

Co roku, przy okazji warsztatów mają także miejsce premiery nowych spektakli TEATRU SZTUKI MIMU. Zapraszam do zapoznania się z informacjami na ten temat i obejrzenia galerii zdjęć z ostatnich spektakli. Na temat najnowszego spektaklu pt.: "Efemeryczne Istnienia" z udziałem moich aktorów Teatru Sztuki Mimu - Anety Rajner i Sławomira Sewerynowicza. uymogą Państwo przeczytać tutaj.

Jednocześnie pragnę wyrazić podziękowanie za pomoc w utworzeniu tej strony Bartkowi Słabuszewskiemu i Elizie Zakrzewskiej.

Serdecznie zapraszam do lektury zawartych tu informacji.
Stefan Niedziałkowski


NEWS

Nabór do Studia Mimów Stefana Niedziałkowskiego


Studio Mimów Stefana Niedziałkowskiego istnieje w Warszawie od 1994 roku. Podstawowym jego zadaniem jest poznawanie sztuki mimu, a przede wszystkim warsztatu aktora mima, którzy tworzy swój własny unikalny teatr pantomimy. Podczas zajęć pracuje się nad odnalezieniem środków pozwalających wyrazić wartości i pojęcia poza słowem. Różnorodne ćwiczenia umożliwiają wyrobienie i rozwinięcie panowania nad każdym ruchem ciała. Kształtują umiejętność kontrolowania przemian zachodzących zarówno w umyśle, jak i w ciele. Metoda nauczania sztuki mimu opracowana przez Stefana Niedziałkowskiego oparta jest na logicznym, naturalnym procesie łączenia myśli i ruchu, w którym ciało aktora mima staje się zwierciadłem jego myśli i emocji.

Regularne zajęcia Studia Mimów, prowadzone przez Stefana Niedziałkowskiego, odbywają się w Mazowieckim Instytucie Kultury (ul. Elektoralna 12, Warszawa).

Zajęcia studia odbywają się w poniedziałki i środy w godzinach 18:00-21:00 oraz we wtorki i piątki w godzinach 10:00-13:00.

Więcej informacji o kosztach i zasadach naboru przez bezpośredni kontakt ze Stefanem Niedziałkowskim:
e-mail: stefan.niedzialkowski@mimearttheatre.pl
tel.: +48 505 891 277


Wybrane zdjęcia ze spektaklu "Efemeryczne Istnienia" / "Ephemeral Existances" (2019)


więcej zdjęć w zakładce: Galeria

10 edycja Międzynarodowych Prezentacji Teatru Sztuki Mimu "Silence of the Body / Milczące Ciało"
oraz 55-lecie pracy artystycznej Stefana Niedziałkowskiego

WARSZAWA, 1 czerwca 2019 roku


W programie także:
- spektakl "Efemeryczne Istnienia" z udziałem aktorów Teatru Sztuki Mimu - Anety Rajner i Sławomira Sewerynowicza, w reżyserii Stefana Niedziałkowskiego
- prezentacja Małgorzaty Zdrojek-Toniszewskiej i Junko KOMA z Teatru Sztuki Mimu
- prezentacja artystów z Japonii: JIDAI, NEIRO i MUTSUMI
- wystawa obrazów Josepha Begnaud
Premiera spektaklu "Efemeryczne Istnienia"
WARSZAWA, 16 grudnia 2018 roku


Spektakl "Efemeryczne Istnienia" w reżyserii Stefana Niedziałkowskiego jest wystawiany w ramach IX edycji Międzynarodowych Prezentacji Teatru Sztuki Mimu "Silence of the Body / Milczące Ciało" w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
Premiera filmu "KREATOR"
WARSZAWA, 12 grudnia 2017 roku


Film „KREATOR” przedstawia twórczą pracę Stefana Niedziałkowskiego w jego teatrze Teatr Sztuki Mimu. Stefan Niedziałkowski pragnie ukazać artystę mima, jako milczącego aktora twórcę.
Dokument powstał we współpracy Andrzeja Michałowskiego ze Stefanem Niedziałkowskim.
Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w lutym 2015 r.

Spektakl "KREATOR - INTUICJA. Zaślubiny ze sztuką"
oraz Prezentacja materiałów do filmu "KREATOR"

realizowanego przez Andrzeja Michałowskiego i Stefana Niedziałkowskiego1 czerwca 2017, godzina 19:OO

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, ul. Jazdów 1


Premiera spektaklu "KREATOR - INTUICJA"
oraz Prezentacja materiałów do filmu "KREATOR"

realizowanego przez Andrzeja Michałowskiego i Stefana Niedziałkowskiego

jako 2 część VIII edycji Międzynarodowych Prezentacji
Teatru Sztuki Mimu "Silence of the Body/Milczące Ciało"20 grudnia 2016, godzina 19:OO

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, ul. Jazdów 1

Filmy związane z działalnością artystyczną Stefana Niedziałkowskiego, w tym wybranymi fragmentami spektakli Teatru Sztuki Mimu


Wybrane zdjęcia ze spektaklu "Kreator" (2016)


więcej zdjęć w zakładce: Galeria