"Podczas spektaklu ciało aktora mima staje się zwierciadłem myśli i przeżyć emocjonalnych (...)"
Stefan Niedziałkowski
 
 
 
 
wersja polska english version
 
 

Studio Mimów


Studio Mimów Stefana Niedziałkowskiego istnieje w Warszawie od 1994 roku. Podstawowym jego zadaniem jest poznawanie sztuki mimu, a przede wszystkim warsztatu aktora mima, którzy tworzy swój własny unikalny teatr pantomimy. Podczas zajęć pracuje się nad odnalezieniem środków pozwalających wyrazić wartości i pojęcia poza słowem. Różnorodne ćwiczenia umożliwiają wyrobienie i rozwinięcie panowania nad każdym ruchem ciała. Kształtują umiejętność kontrolowania przemian zachodzących zarówno w umyśle, jak i w ciele. Metoda nauczania sztuki mimu opracowana przez Stefana Niedziałkowskiego oparta jest na logicznym, naturalnym procesie łączenia myśli i ruchu, w którym ciało aktora mima staje się zwierciadłem jego myśli i emocji.

Przez 10 lat siedzibą Studia był warszawski Teatr na Woli im. Tadeusza Łomnickiego. Od 2005 roku Studio Mimów Stefana Niedziałkowskiego działa przy Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki.

W roku 2007 podczas „Międzynarodowych Prezentacji Sztuki Aktorskiej w Teatrze Ruchu Stefan Niedziałkowski” (‘Art of Acting in Movement Theatre International Presentations Stefan Niedziałkowski’), odbyła się premiera spektaklu „Głębia” w wykonaniu Studia Mimów Stefana Niedziałkowskiego (scenariusz, choreografia i reżyseria - Stefan Niedziałkowski).

Stefan Niedziałowski z zespołem Studia Mimów „Teatr Sztuki Mimu /Mime Art Theatre” przygotował nowy spektakl pt. "Niepokój/Anxiety". Premiera spektaklu odbyła się podczas "Międzynarodowych Warsztatów Teatru Sztuki Mimu” w dniach 30 maja - 1 czerwca 2009 roku w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

Spektakl "Niepokój/Anxiety" prezentowany był jeszcze dwukrotnie 9 i 16 listopada 2009 roku w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

W 2010 roku, podczas II edycji międzynarodowych warsztatów "SILENCE OF THE BODY/MILCZĄCE CIAŁO" odbyła się premiera spektaklu "Współistnienie/Coexistence" w Centralnym Basenie Artystycznym. Spektakl był prezentowany także 6 grudnia 2010 w MCKiS w Warszawie.

W dniach 27-31 maja 2011roku Stefan Niedziałkowski przygotował zespół Teatru Sztuki Mimu do premiery kolejnego spektaklu pt. "Meritum/Essence", która odbyła się podczas III edycji międzynarodowych warsztatów "SILENCE OF THE BODY/MILCZĄCE CIAŁO".

W maju 2012, podczas IV edycji międzynarodowych warsztatów i prezentacji "Silence of the Body/Milczące Ciało" miała miejsce premiera spektaklu "Tożsamość/Identity".

Podczas V edycji "Silence of the Body/Milczące Ciało", w maju 2013 odbyła się premiera spektaklu "Natchnienie/Spirit".

wybrane zdjęcia ze spektaklu "Natchnienie/Spirit" (2013)


więcej zdjęć w zakładce: Galeria