"Podczas spektaklu ciało aktora mima staje się zwierciadłem myśli i przeżyć emocjonalnych (...)"
Stefan Niedziałkowski
 
 
 
 
wersja polska english version
 
 
SILENCE OF THE BODY
MILCZĄCE CIAŁO

III Międzynarodowe Warsztaty Teatru Sztuki Mimu
III International Mime Art Theatre Workshops

Autor i dyrektor artystyczny - Stefan Niedziałkowski


Organizator: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie
Termin:27-31 maja 2011 r.
Szanowni Państwo,


Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się zaprosić do uczestnictwa w III edycji „Międzynarodowych Warsztatów Teatru Sztuki Mimu - SILENCE OF THE BODY/MILCZĄCE CIAŁO”, tak wybitnych artystów jak Claire Heggen, Yves Marc, Lina do Carmo i Thomas Leabhart. Podczas warsztatów i prezentacji artyści o wielkich doświadczeniach odnosząc sukcesy na całym świecie przekażą nam własny punkt widzenia na temat sztuki mimu oraz sztuki aktorskiej w teatrze ruchu.
Specjalnie na tę okazję przygotowałem nowy spektakl pt.: „Meritum/Essence”. W spektaklu tym wystąpią aktorzy Teatru Sztuki Mimu, którzy stanowią trzon mojego Studia Mimów.
Spektakl „Meritum/Essence” ma na celu ukazanie najbardziej charakterystycznych momentów z twórczej pracy artysty mima w Teatrze Sztuki Mimu.

Stefan Niedziałkowski

W dniach 27-31 maja 2011 odbędzie się III edycja międzynarodowych warsztatów „SILENCE OF THE BODY/MILCZĄCE CIAŁO - Międzynarodowe Warsztaty Teatru Sztuki Mimu”.

Przedsięwzięcie podzielone jest na część warsztatową (dla osób, które prześlą wypełnioną aplikację i zostaną zaakceptowane) oraz prezentacje dla publiczności (z udziałem zaproszonych artystów). Prezentacje będą się rozpoczynać od spektaklu Teatru Sztuki Mimu, po którym zaproszeni artyści poprowadzą wykłady/demonstracje.

Na warsztaty Stefan Niedziałkowski zaprosił wybitnych artystów pantomimy i teatru ruchu:

  • Claire Heggen, Yves Marc (Francja)
  • Lina do Carmo (Brazylia/Niemcy)
  • Thomas Leabhart (USA)

Każdy dzień warsztatów zakończy:

  • premiera nowego spektaklu Teatru Sztuki Mimu w wykonaniu zespołu Studia Mimów Stefana Niedziałkowskiego pt. „Meritum/Essence” (scenariusz, choreografia i reżyseria - Stefan Niedziałkowski)
  • prezentacje artystyczne Mistrzów (każdego dnia przewidziana jest prezentacja innego artysty).


Zobacz program warsztatów >>


Partnerzy medialni: