"Podczas spektaklu ciało aktora mima staje się zwierciadłem myśli i przeżyć emocjonalnych (...)"
Stefan Niedziałkowski
 
 
 
 
wersja polska english version
 
 
SILENCE OF THE BODY
MILCZĄCE CIAŁO

VII Międzynarodowe Warsztaty i Prezentacje Teatru Sztuki Mimu
VII International Mime Art Theatre Workshops and Presentations

Warszawa: 30 i 31 maja 2015


Autor i dyrektor artystyczny: Stefan Niedziałkowski

Organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury w WarszawieW tym roku podczas "Silence of the Body/Milczące Ciało" cała uwaga skoncentrowana będzie na twórczej pracy milczącego aktora. Warsztaty dla uczestników odbywać się będą wyłącznie jako pierwsza część Prezentacji dla publiczności w dniach 30 i 31 maja 2015 w Sali Widowiskowej MIK w Warszawie.
Uczestnicy warsztatów przez godzinę będą pracować na scenie przed publicznością ze Stefanem Niedziałkowskim i tancerzem RUI Ishihara.

Po krótkiej przerwie odbędzie się premiera spektaklu Teatru Sztuki Mimu p.t."Milczący Aktor Podczas Pracy/Actor Of Silence At Work”. Spektakl ten jest swoistym zaproszeniem publiczności do Studia, w którym właśnie odbywa się praca nad ciałem jako niezbadanym do końca instrumentem i zwierciadłem aktora, pozwalającym mu wyrażać myśli, stany emocjonalne oraz ludzkie przeżycia. Spektakl ten, jak zawsze, jest specjalnie przygotowany na tę okazję przez Stefana Niedziałkowskiego.
Ćwiczenia, próby i fragmenty spektakli powstawać będą w bezpośrednim kontakcie z widzem.

Po premierze spektaklu odbędzie się spotkanie publiczności z artystami i uczestnikami warsztatów.
W tym roku artystą, którego Stefan Niedziałkowski zaprosił do poprowadzenia warsztatów i zaprezentowania istoty swojej sztuki jest japoński tancerz, Rui Ishihara.

Ważne:

Podczas przedsięwzięcia będą nakręcane fragmenty filmu dokumentalnego, który powstaje we współpracy Stefana Niedziałkowskiego z Andrzejem Michałowskim. Film traktować będzie o pracy Aktora Milczącego-Twórcy. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w lutym 2015 i będą kontynuowane na przestrzeni całego roku.
Publiczność i uczestnicy warsztatów przed rozpoczęciem każdego wieczoru 30 i 31 maja będą proszeni o wyrażenie zgody na kręcenie zdjęć.

Zainteresowani udziałem w tegorocznych warsztatach powinni wypełnić aplikację i wysłać ją do Stefana Niedziałkowskiego na e-mail: stefan.niedzialkowski@mimearttheatre.pl do 10 maja 2015 roku. Do tegorocznych - wyjątkowych warsztatów - zostanie wybranych tylko 7 osób, a więc prosimy o wcześniejsze wysłanie aplikacji, aby Stefan Niedziałkowski miał możliwość rozmowy z kandydatem w celu podjęcia właściwej decyzji.
pobierz formularz >>

Warunkiem koniecznym uczestnictwa jest zgoda na kręcenie zdjęć i możliwość pojawienia się uczestnika na filmie.